مسافرت کاری

نکته ۱ : سعی کنید قبل از رفتن به ماموریت، تمام قرار های خود را مرور کنید، محل هتل را در نقشه ببنید و از امکانات آن و راه رسیدن به محل هتل را بررسی کنید. از طرفی اگر لازم است برخی کارها را در اداره یا محل کار به شخصی واگذار کنید تا خیالتان راحت تر باشد. نکته مهم در سفر کاری  تمام مدارک لازمی که باید به همراه داشته باشید را در محل امنی از چمدان یا کیفتان قرار دهید.

نکته ۲٫ برای اینکه بار سفر سبک تر باشد و دچار اضافه بار نشوید بهتراست مدارکتان را اسکن کنید و روی فلش مموری بریزید و در اولین مکان موجود از آن ها پرینت بگیرید! این روش به امنیت بیشتر مدارک شما کمک می کند.

نکته ۳ : در کشور های خارجی تعطیلات، ایام خاص خود را دارد بنابراین سعی کنید کمی با آداب و رسوم و فرهنگ مردم کشور مورد نظر آشنا شوید.

نکته ۴ : شاید زمانی که به مقصد رسیدید برای اولین جلسه کاری تان وقت زیادی نداشته باشید، در فرودگاه مجبورید مدتی را منتظر ساک و چمدان بمانید پس بهتر است که اگر مسافرت های کاری زیادی می روید از ساک دستی های کوچکی که می توانید در هواپیما همراه خود داشته باشید استفاده کنید.

نکته ۵ : سعی کنید تا تمام کارهایتان را انجام نداده اید به فکر، گشت و گذار و دیدن جاذبه ها و خرید کردن نباشید. بهتر است لیستی از جاذبه ها را یادداشت کنید تا سر فرصت از آن ها دیدن کنید.

نکته ۶ : همیشه برای سفر های کاری از پروازهای مستقیم استفاده کنید چرا که معلوم نیست برای تغییر مسیر و استفاده از پروازهای غیر مستقیم چقدر از وقت شما را بگیرد.

نکته ۷ : ساعت پروازتان را طوری انتخاب کنید که روز به مقصد برسید. چرا که پیدا کردن هتل ها و محل های مورد نظر در شب راحت نیست و خیابان ها هم کمترین عابران را دارد و ممکن است امنیت شما به خطر بیفتد.

نکته ۸ : بهتر است هتل مورد نظر شما نزدیک به محل جلسه و قرار ها باشد تا بتوانید به راحتی بدون دغدغه به قرارهای کاری تان برسید

نکته ۹ : همراهتان یک ساندویچ، یا شکلات و … داشته باشید تا بتوانید در صورت پیدا نکردن غذا سیر شوید، نکته دیگر هم این است که با خود چند کنسرو همراه داشته باشید.

نکته ۱۰ : سعی کنید به جای معطل شدن در مراکز خرید، از فروشگاه های اطراف هتل دیدن کنید چرا که سفر شما یک سفر کاری است و بیشترین تمرکزتان باید روی روابط کاری خودتان باشد