چگونه ویدئوهای MKV را به MP4 تبدیل کنیم؟

 امروز در این مقاله قصد داریم تا به شما دوستان آموزش دهیم که چگونه به شما آموزش دهیم که چگونه ویدئوهای MKV را به MP4 تبدیل کنیم که می تواند برای شما دوستان کاربردی باشد.

 
تبدیل ویدئوهای MKV به MP4
احتمالا شما خیلی از ویدئوهای HD را با پسوند MKV مشاهده کرده اید که خیلی از سیستم ها این پسوند را قادر به نمایش نیستند. حالا شما به جای اینکه به دنبال دستگاهی برای اجرای این پسوندها باشید ، چرا آن ها را تبدیل به پسوندهای دیگر نکنید؟ خب دو راه برای تبدیل ویدئوهای MKV به MP4 وجود دارد که به معرفی آنها به شما خواهیم پرداخت.
 
اصولا فایل های ویدئویی که ما امروزه از سایت های مختلف دانلود می کنیم اکثرا با پسوند MKV دانلود می شوند و مشکلی که این فایل ها دارا هستند این است که خیلی از دستگاه قابلیت اجرای آنها را ندارد. حالا به شما آموزش خواهیم داد که چگونه این فایل ها را تبدیل کنید.
 
تبدیل از طریق برنامه VLC
شما احتمالا از نام برنامه VLC را شنیده اید و شاید هم در سیستم شما این برنامه نصب شده باشد. این برنامه می تواند هر فرمت ویدئویی را اجرا کند. شما می توانید با استفاده از این برنامه حتی این ویدئوها را به فرمت MP4 تبدیل کنید. حالا این کار را در ادامه به شما آموزش خواهیم داد:
 
قدم اول:
اول از همه باید برنامه VLC را از طریق سایت رسمی یا سایت های متفرقه دانلود کنید. زیرا شما برای تبدیل ویدئوها به آن نیاز دارید.
 
قدم دوم :
حالا برنامه را باز می کنید و بعد از روی نوار بالای برنامه روی گزینه Media کلیک می کنید و بعد گزینه ی Convert/Save را انتخاب می کنید. تبدیل ویدئوهای MKV به MP4
 
قدم سوم :
 
حالا روی گزینه Add کلیک می کنید و بعد فایل مورد نظر خود را انتخاب می کنید. زمانی که فایل خود را کلیک می کنید و بعد حالا گزینه Convert/save را انتخاب می کنید.
 
قدم چهارم :
حالا در این قسمت فرمت مورد نظر ویدئو خود را انتخاب می کنید. به شما پیشنهاد می کنیم که فرمت H.264 + Mp3 ( MP4) انتخاب کنید. بعد از این کار فایل شما آماده تبدیل شدن است.
 
قدم پنجم :
در این قسمت مقصد فایل تبدیل شده خود را تعیین کرده و بعد گزینه Start را انتخاب می کنید. زمان تبدیل فایل بستگی مسائل مختلفی دارد و وقتی فایل شما به اتمام برسد می توانید فایل MKV قدیمی را از روی سیستم خود پاک کنید.
 
نظر شما در مورد این ترفند چیست؟
 
منتظر نظرات شما دوستان در بخش کامنت ها هستیم.