لوازم جانبی لپ تاپ

همانقدر که انتخاب يک لپ تاپ مناسب حائز اهميت است، ‌خريد لوازم جانبي کارآمد و مناسب نيز از اهميت ويژه اي برخوردار است.ما در اين راهنما قصد داريم شما را با لوازم جانبي پرفروش لپ تاپ آشنا کنيم تا با گونه هاي مختلف آن آشنا شويد. در اين راهنما ما هفت لوازم جانبي پر کاربرد را معرفي مي کنيم، با ما همراه باشيد. آموزش تعميرات لپ تاپ

?- پايه هاي خنک کننده لپ تاپ
حتما بارها تا کنون از مضرات گذاشتن لپ تاپ روي ران پا و کار کردن با آن در مدت زماني طولاني، چيزهايي شنيده ايد براي اينکه اين آسيب را به حداقل برسانيد و دچار مشکل نشويد و خنک کاري لپ تاپ شما به بهترين نحوه ممکن انجام شود بهتر است يک پايه خنک کننده تهيه کنيد.پايه هاي خنک کننده لپ تاپ داراي تنوع زيادي هستند، از تعداد فن هاي موجود روي آن تا چراغ هاي LED متغيير است و شما ميتوانيد بر اساس نياز و سليقه خود ،‌ مدل مورد نظر را انتخاب کنيد.

?- کيف و کوله هاي مقاوم
به طور قطع هنگام خريد لپ تاپ نو هر قدر هم قيمت لپ تاپ يا نت بوک پايين باشد يک کيف همراه لپ تاپ به شما مي دهند اما ممکن است اين کيف کيفيت لازم را نداشته باشد و شايد شما به فراخور کار خود نياز به کوله براي حمل لپ تاپ داشته باشيد و شايد نيازمند کيف مطمئن باشيد تا در مقابل ضربه و حريق، لپ تاپ شما را محافظت کنيد.قيمت کيف ها و کوله نيز با توجه به جنس، کيفيت و شرکت سازنده و اندازه، متفاوت مي باشد.

?-موس و صحفه کليد براي مصارف خاص !
به علت فشردگي لپ تاپ نمي توان در آنها صحفه کليد با فاصله کليد هاي مناسبي قرار داد و شرکت هايسازنده مجبوردند فاصله کليد ها را کم کنند و يا به جاي موس از تاچ پد استفاده مي شود که ممکن است کاربران با آن راحت نباشند و تمايل به خريد موس داشته باشند.در مورد صحفه کليد معمولا کساني صحفه کليد جانبي خريداري مي کنند که يا کار تايپ انجام مي دهند يا با لپ تاپ خود بازي مي کنند و بر اساس نياز خود صحفه کليد مورد نياز را تهيه مي کنند.در بازار موس هاي مختلفي در برندهاي مختلف براي امور متفاوت وجود دارد که مي توانيد تهيه کنيد.

?- کابل ها متفاوت با کاربردهاي مختلف
از جمله وسايلي که در لپ تاپ ها بسيار ضروري مي باشد وجود کابل هاي متفاوت براي کاربردهاي مختلف است،‌بسته به کارهايي که شما با لپ تاپ انجام مي دهيد وجود کابل هاي مناسب براي اتصال به گجت ها بسيار ضروري مي باشد، لپ تاپ هاي امروزي همگي داراي بلوتوث هستند و به راحتي مي توان با وسايلي که داراي بلوتوث هستند تبادل اطلاعات کنند ولي فعلا همه گجت ها و وسايل داراي بلوتوث نيستند و يا اگر هم اين امکان را دارند نمي توان با بلوتوث فايل و محتوايات مورد نظر را انتقال داد و در اين صورت وجود کابل مورد نظر و مناسب بسيار ضروري مي رسد.کابل هايي مثل کابل HDMI براي انتقال ويدئو از موبايل و ديگر وسايل براي پخش ويدئو با کيفيت بالا و يا کابل شبکه براي اتصال به شبکه اينترنت پرسرعت يا تبادل اطلاعات بين کامپيوتر روميزي و لپ تاپ از مواردي است که نمي توان از آن گذشت.

?- وسايل مفيدي به نام رم ريدر و دانگل
ديگر کمتر وسيله را مي توان پيدا کرد که در داخل آن اثري از رم نباشد ! از موبايل ها گرفته تا دوربين هاي عکاسي و ديگر وسايل داراي قطعه اي کوچک به نام رم هستند که اطلاعات در آنها ذخيره مي شود. شما براي اينکه بتوانيد به اطلاعات درون رم دسترسي پيدا کنيد احتياج به يک رم ريدر داريد که با هزينه بسيار اندک مي توانيد آن را تهيه کنيد که البته بسته به نوع و قيمت آن داراي ? الي ?? خشاب براي پشتيباني از رم هاي مختلف است.رم ريدر وسيله اي مفيد چه در لپ تاپ و چه در کامپيوتر روميزي است و داشتن حداقل يک عدد از اين وسيله لازم است.
در مورد دانگل هم بايد گفت که هميشه به علت کمبود فضا در لپ تاپ تعداد پورت هاي usb کم است و ممکن است در برخي مواقع به مشکل برخورد کنيد. براي رفع اين کمبود مي توانيد با تهيه دانگل usb تعداد جاي پورت ها را افزايش داده و با خيال راحت، گجت هاي خود را اضافه کنيد.

?- مودم شبکه موبايل GSM/EDGE/3G
شايد تا گذشته اي نه چندان دور، صحبت کردن از اينترنت بر روي تلفن همراه بحثي غير عادي و عموما دور از انتظار بود ولي با آمدن اپراتور جديد در داخل کشور و امکانات جديد ،‌ اينترنت در تلفن همراه سر زبان ها آمد و جديدا با عادلانه تر شدن تعرفه هاي استفاده از اينترنت همراه و وجود بسته هاي مختلف ديگر همه افراد به گونه اي مي توانند با داشتن يک سيم کارت به اينترنت متصل شوند، و اما استفاده از اينترنت موبايل در لپ تاپ چگونه است ؟.اگر کلمه مودم gsm را در گوگل جستجو کنيد، مشاهده مي کنيد که سايت هاي مختلف و فروشگاه ها اقدام به فروش وسيله اي مي کنند که با قرار دادن سيم کارت درون آن و وصل کردن آن به پورت usb از اينترنت موبايل مي توانيد در رايانه و لپ تاپ خود استفاده کنيد.شايد اين وسيله براي بسياري از افراد که در سفر هستند و به اينترنت وايرلس دسترسي ندراند اين وسيله بسيار مفيد باشد و بتوانند در بيشتر مناطق کشور به اينترنت در لپ تاپ خود دسترسي داشته باشند، البته راههايي ديگري از جمله استفاده موبايل به عنوان مودم نيز وجود دارد.

?- فضاهاي بسيار مناسب با هارد اکسترنال
يکي از مهمترين وي‍‍ژگي هاي لپ تاپ، وزن آن مي باشد که باعث مي شود جابه جايي لپ تاپ براي کاربر را آسان کند ولي در صورت کاهش وزن بايد اندازه سخت افزارهايي مثل هارد ديسک نيز کاهش پيدا کند، در اين حالت کاربران حرفه اي که نياز به حجم زيادي دارند با مشکلات کمبود فضا مواجه مي شوند و راه حل اين مشکل، استفاده از هارد اکسترنال با حجم هاي متفاوت است که باعث مي شود که اين مشکل بهراحتي حل شود.امروز هارد هاي اکسترنال با ظرفيت هاي چند ترابايتي در اندازه مناسب به بازار عرضه شده است که نياز کاربران در اين رابطه را برطرف کرده است.

?- ديگر وسايل:‌ سه راهي برق، هدفون، اسپيکر، کارت صدا
چهار وسيله اي که در گزينه ? نام برده شده شايد از درجه اهميت کمتري برخودار باشد ولي به هر حال جزو لوازم جانبي لپ تاپ مي باشد و سه مورد آخر براي آهنگ سازان و اهالي موسيقي بسيار لازم است. در مورد سه راهي برق بايد گفت که در برقي مواقع ممکن است با کمبود پريز برق مواجه شويد و يا نياز به مبدل توان باشد که در اين صورت تهيه سه راهي بسيار واجب است.در لپ تاپ ها کمي آهنگ سازان بامشکل مواجه هستند و مي توانند با خريد اسپيکر و هدفون مشکل خود را رفع کنند ،‌البته تهيه يک کارت صداي پرتابل که بوسيله پورت usb متصل مي شود باعث مي شود تا در مواقع ضروري به مشکل بر نخوريد. 

خدمات شیشه و آینه